Bağlan

Tasarım günlüğü

Alman mimarlar bu küçük villayı öyle bir tasarladı ki..

Tasarım

Alman mimarlar bu küçük villayı öyle bir tasarladı ki..

Thomas Fabrinsky Freirer Architecture (BDA) , Almanya’da bir villa tasarladı.Tasarımın zorluğu arsanın topoğrafik özellikleri ve kullanıcının bir hayli zorlayıcı istekleriydi.Bunları fonksiyonellik, uygulanabilirlik ve yerel kanunlar ışığında kullanıcının istekleri potasında eritmek tasarımı güçleştiriyordu.

Tasarımın topoğrafya ile yüksek uyum içerisinde oluşu, tek katlı, kırma çatı kullanılması, geniş şeffaf ve yüksek geçirgenlikte bir mimariye sahip olmasından kaynaklanıyordu.

Alman mimarlar genel anlamda renk tonlamaları, kullanılan malzemeler ve strüktürün öne çıkmayan yalın bir stil ile tasarladığına zaten dikkat etmişsinizdir.

Bu kadar şeffaf ve geçirgenliği yüksek bir yaşam alanının güvenlik, iklimlendirme, mahremiyet problemlerini nasıl aşabileceğini inanın çözemedim.

Tamam gözü yormayan yalın, minimalist ama cüretkar hatlara sahip, estetik kaygı ekonomi fikrine rağmen halen ayakta ama bu faktörler hiç te küçümsenecek şeyler değil değerli dostlar.Bu konularla alakalı fikirleri olan varsa aşağıda yorum kısmından düşüncelerini iletebilir.

 

Murat ERÇELEBİ

Tasarım ve inovasyona dair hemen herşeyi kendi persfektifimle yorumlamak ve paylaşmak için tasarımgünlüğü'nde yazıyorum. #Mimar #baba #tasarımcı #blogger

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Tasarım

Reklam
Reklam
Yukarı