Bağlan

Tasarım günlüğü

Brüt beton ve masif ahşap bu tasarımla adeta aşk yaşıyor

Tasarım

Brüt beton ve masif ahşap bu tasarımla adeta aşk yaşıyor

Brüt beton ve masif ahşap bu tasarımla muhteşem bir aşk yaşıyor.Buraya kadar herşey normalmiş gibi görünse de kullanıcıları için sürprizlerle dolu bir hikayeyi sizlerle paylaşabiliriz.Suppose tasarım ofisinin hazırladığı ve uygulama direktörlüğünü yaptığı proje ile son kullanıcı için muhtemelen daha önce duymadığınız bir fikir hayata geçirilmiş.

Fikrin ana teması herşeyiyle geliştirilmeye hazır bir altyapı kullanıcılarına geniş uygulama imkanı ile verilmiş.Bu altyapıyı kendi yaşama alanlarını en iyi kendi bilen kullanıcılar için biraz zorlayıcı olsa da uygulaması sınırsız fikirlere de kapılar aralamakta.

Brüt beton ve masif ahşap kullanımı ile tematik yaklaşımları barındıran hikaye, yapı içerisinde ve yapı dışında özgünlük – özgürlük temasıyla buluşuyor.

Yani başka bir deyişle ‘kendin tasarla, kendin kullan’ mantığı hayata geçirilmiş.Ülkemizde bu gibi uygulamaları görmek art niyetli konut geliştiricilerin işine gelse de yurtdışında bu fikirlerin beden bulması açıkçası bir tasarımcı olarak beni bir hayli üzüyor.

Tasarım yaklaşımı için tüm zamanlara hitap eden bir yaklaşım belirlenmiş. Tüm zamanlara hitap eden bir tasarım nasıl yapılır yazımızı da okuyabilirsiniz.

Ezgi Özgentürk

Tasarım incelemeleri, kritikler ve iç mekan tasarımlarına yönelik yazıları tasarimgunlugu'nde paylaşıyorum. #Sanat tarihi #modern sanatlar #kültürel etkinlikler editörüyüm.

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Tasarım

Reklam
Reklam
Yukarı