Bağlan

Tasarım günlüğü

Tasarımcılar için daha fazla satış nasıl yapılır sorusuna 5 yanıt

Haber

Tasarımcılar için daha fazla satış nasıl yapılır sorusuna 5 yanıt

Tasarımcılar için daha fazla satış nasıl yapılır , en iyi satış stratejileri nelerdir gibi sorulara yanıt arayacağımız bir yazı hazırladık.

Ürününüz alanında gerçekten iyi, sıradışı ve özgün olduğuna inanıyorsunuz ama yeteri kadar iyi satamadığınızı düşünüyorsanız doğru yerdesiniz.Dünya’ca ünlü pazarlama uzmanı David Meerman Scott , pazarlama stratejisti Guy Kawasaki ve Ekaterina Walter gibi isimlerden derlediğimiz tüyoları tasarımcı ağzıyla paylaşmaya çalışacağız.

1.) Potansiyel müşterilerinizle sürekli etkileşim halinde olun!

Bunu gerçek bir toplantıda ya da popüler tasarım blogları için makale hazırlayarak yapabileceğiniz gibi tasarım dergilerine demeçler, reklamlar veya benzer mecmualarda habere konu olarak başarabilirsiniz.Sosyal medya’yı da unutmayın..

2.) Son kullanıcıya tasarladığınız ürünün özelleştirilebilir olduğundan bahsedin ve tasarımınıza özelleştirilebilir seçenekler sunun.

Ürününüzü / tasarımınızı satın alan bir kullanıcı için kendi zevk ve renklerine göre özelleştirilebilir olduğu noktasında ikna edici olun.

3.) Her zaman tok satıcı olun!

Çünkü özel tasarım bir ürün geliştiriyorsunuz ve bu istenildiğinde hemen başka bir yerde bulunabilecek bir şey değil.Adam yaptırmaya kalksa günleri, haftaları ve daha fazla parası gidecek.

4.) Marka, kurumsal imaj ve profesyonel geliştirici izlenimi verin!

Böylelikle bir kaç malzemeyi ustalıkla bir araya getiren herkesten daha farklı olduğunuzu kanıtlanış olursunuz.İnsanlar markaya para vermeyi sever.

5.) Mutlu müşteriler portföyü oluşturun ve onlarla ilgili resimler, ropörtajlar, videolar vs. hazırlayın.

Daha önce satış yaptığınız ünlü isimler, tanınan veya saygın kişilere satış yaptığınızı belirtin.

Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde paylaştığımız ‘tasarımcılar için internetten satış yapabilecek siteler‘ konulu yazımızı ve ‘internetten para kazanmak‘ temalı yazımızı da sevebilirsiniz.

Pınar Betten

Yeni iş fikirleri, inovasyon ve teknoloji üzerine güncel gelişmeleri paylaştığım bir yazı koleksiyonum var!. #maceracı #gezgin #yenilik #blog #inovasyon #film #animasyon ve #lifee

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Haber

Reklam
Reklam
Yukarı