Bağlan

Tasarım günlüğü

Bu tasarımla birlikte artık Doktor ayağınıza gelecek

İnovasyon

Bu tasarımla birlikte artık Doktor ayağınıza gelecek

Bu mobil hastane tasarımı fikriyle birlikte artık doktor ayağınıza gelecek.Hastalıkların teşhisleri, hatta ilaç tedavisi gereken durumlarda bunları temini de bu mobil klinik ile mümkün hale geliyor.

Geçtiğimiz günlerde mobil market olayını sizlerle tanıştırmıştık.Bu yönüyle önümüzdeki günlerde herşey dijitalleşecek gibi duruyor.Mobil, taşınabilir , katlanabilir teknolojilere yönelik yeni girişimleri tasarım günlüğü’nde sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

AIM Adını verdikleri bu hastane klinik, mobil anlamda hastaların ayağına gitmiş oluyor.Artırılmış gerçeklik teknolojisinin de desteğini kullanarak cep telefonunuzla en yakın mobil hastaneye ziyarette bulunarak check Up yaptırmanız mümkün olacak.

Artırılmış gerçeklik  veya sanal gerçeklik hakkında daha fazla bilgiye ‘orda olma hissi‘ temalı yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

İçerisi adeta bir uzay gemisini andıran bu mobil klinikler sürücüsüz şekilde yollarda gezecek.Henüz test aşamasındaki fikrin yakın bir gelecekte ülkemizde de yer alabileceğini düşünmek hastane kuyruklarından sıkılanlara veya hastane fobisi olanlara enteresan bir deneyim sunacak gibi duruyor.

Özellikle de benim gibi dişçi fobisine sahip kimselerin heyecanla bekleyeceği bu mobil klinikler bakalım ne zaman tam anlamıyla hayatımızda yer almaya başlayacak.

Sizin düşünceleriniz ne?Sizce yerli mühendislerimiz veya tasarımcılarımızın benzer fikirleri var mı?

 

 

Erdem Sulakdağ

Tasarımın ikna edici gücü ve inovatif yenilikler hakkında yazılar yazıyorum. #veteriner #araştırmacı #girişimci #blogger

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla İnovasyon

Reklam
Reklam
Yukarı