Bağlan

Tasarım günlüğü

Araştırma: Dünya’nın en ucuz 5 alışveriş sitesi hangisidir?

Haber

Araştırma: Dünya’nın en ucuz 5 alışveriş sitesi hangisidir?

Ucuz alışveriş siteleri deyince dünyaca ünlü markaların yanı sıra konsept tasarımlar ve sıra dışı moda akımları aklımıza gelmektedir.

Bulunduğunuz noktada alışveriş yapmak bir müddet sonra monotonlaşıp, sizi sıkmaya başlayacaktır. Farklı tasarımlar görmek ve kendi tarzınızı oluşturabilmeniz için ufkunuzu genişletmeniz gerekmektedir. Online olarak hizmet vererek tüm dünyada alışveriş çılgınlığının maliyetini düşüren sitelerde ucuza alışverişin keyfini yaşarken gardırobunuza renk katabilirsiniz.

Dünyaca ünlü stil ikonlarının tarzlarından ilham alan, trendleri yaratıcılıkla buluşturan ve kendine özel tasarımları ile kreatif çizgiler sunan pek çok kreasyon bulunmaktadır.

Ancak akıllara takılan en büyük soru işareti mağazaların yahut online alışveriş platformların güvenilir olup olmadığıdır. Bu sebepten ötürü online site hakkında gerekli araştırmalar yapabilir, güvenilirliğini test edebilirsiniz.

Yurtdışı Alışveriş Siteleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yurtdışı alışveriş siteleri 75 Euro satış sınırı koymaktadır. Eğer bu fiyatın üstünde bir saış gerçekleştirilmişse gümrüğe takılma olasılığı yüksektir. Ayrıca bir gümrük bedeli ödememek ve sevkiyatınızın hızlı gerçekleşmesini istiyorsanız bu bedeli aşıp aşmadığınızı da kontrol etmeniz gerekmektedir.

En Popüler Yurtdışı Alışveriş Siteleri

Yurtdışı alışveriş siteleri arasından birçok öne çıkan ve isim yapmış firma bulunmaktadır. Bu noktada güvenilirliğin bir parçası olan popülerlik ve marka değerini devreye sokabilirsiniz. Dünya’nın en ucuz alışveriş siteleri sıralamasında öne çıkan siteler modanın yanı sıra her türlü ihtiyacınıza yönelik ürünler de sunmaktadır. Bunlara örnek vermek gerekirse;

  • AliEkspress: Ucuzluğunun yanı sıra ürün gamı ile de online alışverişlerde tüm dünyada ilk sıralarda yer almaktadır. Uzakdoğu’dan ülkenize ücretsiz kargo ile ulaştırılan ürünler, bulunduğunuz noktada satın almak istediğiniz bir ürünü yarı fiyatına sunmaktadır.
  • Asos: Adeta dünyaca ünlü markaların buluşma noktası olan sitede, markanın kendi tasarladıkları ürünleri de bulmanız mümkündür. Modayı takip etmeyi seviyor ve trend parçaları giymekten hoşlanıyorsanız sizin için ideal bir alışveriş sitesidir. Bununla birlikte fiyatların makul olması ve Türkiye’ye kargo bedelinin olmaması da ayrı bir avantaj olarak öne çıkmaktadır.
  • Romwe: Günümüzde trendlerin bir arada satışa sunulduğu bir online alışveriş sitesi bulmak oldukça zor. Romwe bu noktada uygun fiyatları ve ücretsiz kargo hizmeti ile göz alıcı seçenekler sunarken modayı yakından takip etmenizi sağlamaktadır.

Murat ERÇELEBİ

Tasarım ve inovasyona dair hemen herşeyi kendi persfektifimle yorumlamak ve paylaşmak için tasarımgünlüğü'nde yazıyorum. #Mimar #baba #tasarımcı #blogger

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Haber

Reklam
Reklam
Yukarı