Bağlan

Tasarım günlüğü

Giyilebilir Teknoloji Nedir ve Bu Konuda Hangi Ürünler Geliştirildi?

Tasarım

Giyilebilir Teknoloji Nedir ve Bu Konuda Hangi Ürünler Geliştirildi?

Çağımızda en fazla gelişim sağlanan ürünlerden ve alanlardan birisi de giyilebilir teknoloji olmaktadır.

İnsanların üzerindeki aksesuarlar ile bluetooth teknolojinin kullanılması ile çeşitli cihazlara bağlanması veya bağımsız olarak kullanılması mümkün olabilmektedir.

Oldukça gelişmiş olan bu alanda birçok aksesuar ve giysi teknolojik özellikler taşıyacak şekilde üretilmektedir.

Bu alanda bilektik, saat, gözlük ve takılar giyilebilir teknoloji ürünleri olarak ifade edilebilmektedir.

Bu ürünler özellikle akıllı telefon teknolojisinden sonra ve aslında ona bağlı olarak geliştirilmeye başlanmış ancak bugün çok daha ileri boyutlara ulaşmaya başlayarak ayrı bir alan olmuş ve gelişim konusunda yeni bir ilgi ortaya çıkartmıştır.

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri Nelerdir?

Özellikle gelecek teknolojisi olarak anılan ve çok fazla ilgi gösterilmekte olan bu teknolojide büyük firmalar özel tasarımlar ve üretimler yapmaktadır.

Sürekli geliştirilen bu alanda birçok yeni teknoloji ve tasarım bulunması da mümkün olabilmektedir. Özellikle giyilebilir teknoloji bileklik ve saatler ile başlayan bu süreçte kısa mesajların saatler ve bileklikler ile okunması, aramaların yapılması ve alarm kurulması gibi özellikler kullanılmaktaydı. Ancak zaman ilerledikçe bu gelişim hızlanmaya başladı ve çok daha ileri boyutlara ulaşmaya başladı. Bu alanda başa takılan ekranlar ile sanal gerçeklik deneyimleri de giyilebilir teknolojinin önemli bir ilerlemesi olarak görülmektedir. Bunun yanında akıllı takılar da insanların kullandıkları giyilebilir teknolojiler olarak hayatımıza girdi.

Giyilebilir Teknoloji Ürünlerinde Saatler listenin başını çekiyor

Bu alanda en fazla kullanılan ürünler saatler olmaktadır.

Klasik tasarımda veya spor tasarımda yapılan bu saatler akıllı telefonlar ile beraber çalışabilmekte ve bağımsız olarak da kullanılabilmektedir.

Çeşitli özellikleri olan bu saatlerde spor yapan kişiler için oldukça önemli özelliklerin bulunması da mümkün olmakta.

Sürekli gelişmekte olan giyilebilir teknoloji saat ürünleri hala sürekli yeni özelliklerde ürünlerin ortaya çıkartmaktadır.

Bu ürünler yanında giyilebilir teknolojik giysiler insanların vücut ısıları, maruz kaldıkları dış etkenlerin vücutta yarattığı etkileri gibi bilgileri gösterebilmektedir. Bu gibi özellikleri olan birçok farklı üründe geliştirilmekte ve hayatımıza yakın zamanda girmeye ve yaygınlaşma başlamaktadır.

Pınar Betten

Yeni iş fikirleri, inovasyon ve teknoloji üzerine güncel gelişmeleri paylaştığım bir yazı koleksiyonum var!. #maceracı #gezgin #yenilik #blog #inovasyon #film #animasyon ve #lifee

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Tasarım

Reklam
Reklam
Yukarı