Bağlan

Tasarım günlüğü

İtalyan mimarlar bu tasarımda minimalizm ve yalınlığın dibine vurmuş!

Tasarım

İtalyan mimarlar bu tasarımda minimalizm ve yalınlığın dibine vurmuş!

İtalyan mimarlar bu yapıyla minimalizm ve yalınlık sevdalısı gönülleri fetheden bir tasarıma imza atmışlar.JM Architecture imzasını taşıyan yapı haberimizde.

İsviçre Alplerinde konumlanan 180 derecelik doğrusal bir manzaraya sahip olan bu yapı oldukça muhafazakar duruşu, mahremiyete verdiği giz ile dikkat çekici bir yapı.

Tasarım günlüğü’ne konu yapmamızın sebebi de, tasarımcılarının yapıyı tasarlarlarken bir çakıltaşı ya da kendince köşesine çekilen bir kaplumbağa dan esinlendikleri düşünülebilir.Kullanılan malzemelerin tektipliliği ilk etapta sakin ve durağan gelse de sonra yapı strüktürü biraz daha incelendiğinde yerini kıvrımlı doğrusal kırıklarla mimarlık dünyasında bir yolculuğa çıkarıyor.

Daha önce salyangozdan esinlenerek bina tasarlayan mimarlar haberinde de paylaştığım gibi tasarımcılar için ilham kaynağı bir çok şey olabiliyor.

 

Murat ERÇELEBİ

Tasarım ve inovasyona dair hemen herşeyi kendi persfektifimle yorumlamak ve paylaşmak için tasarımgünlüğü'nde yazıyorum. #Mimar #baba #tasarımcı #blogger

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Tasarım

Reklam
Reklam
Yukarı