Bağlan

Tasarım günlüğü

Türkiye’nin en fazla takip edilen kendin yap siteleri hangileridir?

Haber

Türkiye’nin en fazla takip edilen kendin yap siteleri hangileridir?

Son yıllarda dünya genelinde daha ekonomik çözümler ve yaratıcı fikirler paylaşarak insanlara hitap eden kendin yap blogları oldukça popüler oldu.

Bu bloglarda maharetli bay ve bayanlar ev eşyaları için alternatif çözümler, ev dekorasyonu için fikirler, inşaat uygulamaları, tamir yöntemleri, mutfak uygulamaları, püf noktaları, temizlik metotları ve bunlar gibi onlarca farklı konuda önerilerde bulunuyorlar.

Birçok insan tarafından ilgi ile takip edilen bu bloglar Türkiye’de de gitgide moda olmaya başladı. Bu bloglar sayesinde akla gelmeyecek ya da bugüne kadar düşünülmemiş sayısız fikir ve uygulama bulunuyor. Yoğun bir kitle tarafından takip edilen ve çok ilginç paylaşımlar yapan birçok blog bulabiliyorsunuz.

En Çok Takip Edilen Türkiye Kendin Yap Blogları

Ülkemizde son yıllarda birçok kişi tarafından kendin yap içerikleri yayınlanan bloglar açılmaya başlanmıştır. İnternet üzerinde en çok takip edilen türkiye kendin yap blogları aşağıdaki gibi sıralanabilir.

  • kendinyapsitesi.com Google arama motorlarında en üst sıralarda bulunan sitelerden birisi olarak bilgisayardan ev işlerine, sanattan otomobile birçok konuda projeler sunarken videolar ile anlatımlar yapmaktadır.
  • kendinyap.org yine en çok ziyaret edilen bloglardan biri olarak yemek tarifleri, çocuklar ile ilgili fikirler ve tuhaf projeler ile ilgi çekiyor.
  • Türkiye genelinde kendin yap uygulamaları ile ilgili haberler ve projeler yayınlanan makersturkiye.com blogunun yoğun bir takipçisi bulunuyor.
  • Homify tarafından hem web sayfası üzerinden satış yapılırken hem de bir blog olarak homify.com.tr sayfasında çok beğenilen ev dekorasyon ve inşaat önerileri bulunuyor.
  • Elektronik devreler ile uğraşmayı seven ve icatlar yapmaktan hoşlanan kişiler için maker.robotistan.com sitesi çok farklı paylaşımlar gerçekleştiriyor.

Kendin Yap Blog Siteleri Nasıl Kurulur?

Türkiye’de her geçen gün daha fazla ilgi gösterilen kendin yap siteleri bir yandan insanlara farklı fikirler sunup eğitirken bir yandan da kurucularına ve işletmecilerine maddi getiri sağlamaktadır.

Araştırmacı ve pratik zekaya sahip insanlar, farklı ve yaratıcı fikirler sunarak topluma hitap edebilmek ve gelir edebilmek için ya kendi sitelerini açarak ya da bloggerler üzerinden kendin yap blog sayfaları açmaktadırlar.

Okumaya devam et
Reklam
Sizin için seçtiklerimiz..
Murat ERÇELEBİ

Tasarım ve inovasyona dair hemen herşeyi kendi persfektifimle yorumlamak ve paylaşmak için tasarımgünlüğü'nde yazıyorum. #Mimar #baba #tasarımcı #blogger

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Haber

Reklam
Reklam
Yukarı