Bağlan

Tasarım günlüğü

Küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalıdır sorusuna 8 muhteşem yanıt!

Tasarım

Küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalıdır sorusuna 8 muhteşem yanıt!

Küçük evlerin dekorasyonu nasıl yapılmalıdır sorusuna sizler için örneklerle yanıt arayacağız.Küçük ev dekorasyonu internette çok fazla örneği olmayan , duruma göre sıkıntılı olabilecek bir konudur.Peki küçük evlerin dekorasyonu için bilinmesi gerekenler nelerdir?

Küçük evler için dekorasyon önerileri listemize başlamadan önce mutlak surette profesyonellere danışmanız, iç mimar ya da mimardan danışmanlık hizmeti almanızın sizin faydanıza olacağını belirtmek isterim.

Küçük evlerin dekorasyonu meselesi aslında çoğunlukla lüksten öte bir ihtiyaç olduğu da unutulmamalıdır.

Şimdi hazırsanız ufak evlerin dekorasyonu olayını nasıl yapacağınızı örneklendirelim.

  • Evi öncelikle tesisat, alt yapı ve yerleşim planlamaları bakımından kafanızda değerlendirmelisiniz.
  • Kullanım alanlarını , diğer bir deyişle hangi alanları hangi amaçla kullandığınızı çok iyi değerlendirmelisiniz.
  • Mevcut mobilyalarınızın ne kadar kullanışlı olduğu konusunu iyice tartmalısınız.Bazı mobilyaların kullanım alanı kapladığı yerin çok küçük bir kısmını işgal ediyor.Kenarlıksız oturma üniteleri tercih ederek alandan tasarruf edip, bir yandan da daha fazla kişiye davet verebilirsiniz.
  • Yemek bölümü için katlanabilir yemek masası planlamanız alandan tasarruf etmenize olanak sağlar.Aynı şekilde katlanabilen sandalyeler ve mümkünse bunları yerleştirmek içinduvar tipi depolama nişleri planlayabilirsiniz.
  • Yatak odalarında büyük , fazla yer kaplayan saklama dolapları yerine mümkün olduğunca fazla depolama alanına sahip ve ”kayar kapaklı” elbise dolaplarını tercih etmelisiniz.Ayna kullanımı abartılmadığı sürece mekanları geniş gösterecektir.
  • Mümkün olduğunca düz, sade ve beyaz tonlarda renkler seçilmelidir duvarlar için.Bu mekanları geniş gösterecektir.
  • Tavan için kademeli, gözü yoracak , detaylı motifler yerine sade , düz tasarımlar tercih edilmelidir.
  • Çocuk odaları için ranza kullanabilirsiniz.Katlanır yatak olayını ülkemizde pek sevmeseler de bunu küçük evler için özellikle çocuk odalarında mutlaka öneriyorum.Çocuklar için oyun alanı yaratarak mekanlarınızı daha verimli kullanmış olursunuz.

Küçük ev dekorasyonu nasıl yapılmalı sorusuna bu yazımızda cevap vermeye çalıştık.Unuttuğumu düşündüğünüz hususlar için aşağıda yorum kısmından düşüncelerinizi iletebilirsiniz.

Ezgi Özgentürk

Tasarım incelemeleri, kritikler ve iç mekan tasarımlarına yönelik yazıları tasarimgunlugu'nde paylaşıyorum. #Sanat tarihi #modern sanatlar #kültürel etkinlikler editörüyüm.

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Tasarım

Reklam
Reklam
Yukarı