Bağlan

Tasarım günlüğü

Nravil Architects bu tasarımıyla çok konuşulacak gibi duruyor!

Tasarım

Nravil Architects bu tasarımıyla çok konuşulacak gibi duruyor!

Kazakistan’lı mimarlık firması Nravil Architects, panaromik manzarayı çizgisel bir yapı ve topoğrafyaya en fazla uyum sağlayacak bir biçem kullanarak yola çıktı.Bu fikrin doğrusal, geometrik ve açısal cephe hareketleriyle sağlanması, tasarıma minimalist ve aynı zamanda oldukça modern bir görünüş kazandırmış.

İdeal tasarım için söz konusu topoğrafya üzerinden bir hayli gelgitler yaşadıklarını öğrendiğim Nravil Architects, projeyi tamamladıklarında ortaya çıkan sonuçtan oldukça memnun kalmışa benziyor.

Deneysel mimarlık ya da soyut modeller üzerine yoğunlaşan mimarlık akımından uzakta, tamamen kendine özgü, yenilenebilir ve sürdürülebilir bir tasarım olduğunu da belirtmekte fayda var.Kullanıcıları için göze çarpan ince detaylar planlanmış.Salt estetik olarak değil, cepheden baktığınızda silüete olan uyum da dikkat çeken düzeydedir.

Mekan kurgusu, birbirleriyle ilişkisi ve manzara faktörünü de gayet iyi planlamışa benziyorlar.

Kurgusal olarak başarılı bir senaryo üzerine bina edildiğini düşündüğüm bu villa projesini ciddi anlamda çok başarılı bulduğumu da belirtmek istiyorum.

İç mekana dair fazla görsel bulunmamasına rağmen elimizdekileri yorumladığımızda doğrusal akslar üzerinde odaların konumlanışı ilk dikkatimi çeken şey oldu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Murat ERÇELEBİ

Tasarım ve inovasyona dair hemen herşeyi kendi persfektifimle yorumlamak ve paylaşmak için tasarımgünlüğü'nde yazıyorum. #Mimar #baba #tasarımcı #blogger

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Tasarım

Reklam
Reklam
Yukarı