Bağlan

Tasarım günlüğü

Modern Fransız mimarisini kesişen dikdörtgenlerle buluşturan bir tasarım

Tasarım

Modern Fransız mimarisini kesişen dikdörtgenlerle buluşturan bir tasarım

Fran Silvestre Architects tarafından tasarlanan bu 140 metrekarelik modern villa, Modern Fransız Mimari üslubunu kesişen dikdörtgenlerle buluşturuyor.Geometrinin muhteşem estetiği ile buluşan yalın hatlar, aynı zamanda topoğrafyayı tamamlayan , tanımlayan bir çehre oluşturmuş.

Renk ve malzeme tercihleri ile ilk bakışta sürdürülebilirliği ikinci plana attığını düşündüğüm bu villa , yüksek geçirgenlik, geçiş sağlayıcılığı ile doğal havalandırma, doğal aydınlatma ve doğal iklimlendirme yaparak bu düşüncemizi de bir anlamda çürütmeyi başarıyor.

Strüktürün yapının kabuk olarak görünümü içerisinde kaybolduğu ilk bakışta dikkat çekse de geniş , şeffaf pencereler doğrusal hafif engeller oluşturarak sonsuzluk vurgusu yapıyor.

Modern Fransız mimarisi’ni İspanya Valencia’da mütevazi bir villa adıyla paylaşılan bu görseller, bana kalırsa hiç te mütevazi değil 🙂 .

Sanki fazla soğuk değil mi?.Bir eksi puan verecek olursak, o da mekanların iç mekan kurgusu tamamen cephe platiğini bozmamak ve görsel bütünlüğünü korumak amacıyla oluşturulması diyebilirim.Bir de peyzaj düzenlemeleri bakımından daha fazla yoğunluk olabilirdi diye düşünüyorum.

 

Murat ERÇELEBİ

Tasarım ve inovasyona dair hemen herşeyi kendi persfektifimle yorumlamak ve paylaşmak için tasarımgünlüğü'nde yazıyorum. #Mimar #baba #tasarımcı #blogger

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Tasarım

Reklam
Reklam
Yukarı