Bağlan

Tasarım günlüğü

Tasarımcıların kendi ürünlerini satabileceği web siteleri nelerdir?

Tasarım

Tasarımcıların kendi ürünlerini satabileceği web siteleri nelerdir?

Teknolojinin ve internetin gelişimi ile birlikte hayatımızda pek çok değişiklik olmuştur. Bu değişikliklerden bir tanesi de alışveriş yapma şekillerimiz ile ilgili olmuştur.

Önceleri pazarlardan ve marketler gibi belirli ve sabit yerlerden yapılan alışverişler artık yerini internet dünyasının alışverişine bırakmış durumdadır.

Artık pazar ya da markete gitmeden evinizden oturduğunuz yerden alışveriş yapabilirsiniz.

Bilgisayarınız, akıllı telefon ya da diğer mobil aletlerinizin olduğu her yer sizin için alışveriş yeri olabilmektedir. Seçmiş olduğunuz ürünler kargo ile evinize gelmektedir.

Bu sayede yorulmadan ve fazla emek harcamadan alışverişinizi yapabilirsiniz. Sadece elektrik ya da teknolojik ürünler değil artık normal market alışverişiniz dahi internet üzerinden yapılabilmektedir.

Özel Tasarım Ürünler

Elektronik ticaret gibi yenilikçi fikirlerden bir tanesi de özel tasarım ürünlerin satışıdır. Artık el yeteneğine güvenen kişiler evlerinde ya da kendi çevrelerinde yapmış oldukları ürünlerin satışını internet üzerinden yapabilmektedir. Bu sayede büyük yatırımlar ve işletmeler gerekmeden el emeği ürünlerin satışı yapılabilmekte kar edilebilmektedir. Tüm dünya üzerinde yaygın olarak tercih edilmekte olan bu satış yöntemi ile kişiler hem boş zamanlarını değerlendirmekte hem de para kazanabilmektedir.

Genelde bu şekilde tasarım ve satışı yapılan ürünlerin arasında takılar, aksesuarlar, cam ve porselen ürünleri, kıyafetler ve oyuncaklar öne çıkmaktadır.

Bu şekilde yapılan alışveriş yöntemi git gide artmaktadır.  Bu ürünler internet siteleri üzerinden satışa çıkartılarak alıcıların beğenisine sunulmaktadır.

El Yapımı Ürün Satış Siteleri

Bu şekilde özel tasarım ürünlerin satışının yapıldığı internet siteleri bulunmaktadır. Türkiye’de özel tasarım el yapımı ürünler satışı yapmakta olan siteler şunlardır;

 • Pasaj.com
 • Workz.com.tr
 • Emeksensin.com
 • Sahibinden.com
 • Hobinisat.com
 • Instagram
 • Senyapsensat.com

Bunların yanı sıra bazı yabancı alışveriş siteleri bu konuda büyük başarı elde etmişlerdir. Bunların bazıları şunlardır;

 • Zet.com
 • Etsy.com
 • Dawanda.com
 • Folksy.com

Bu internet siteleri üzerinden kendiniz özel olarak tasarladığınız pek çok farklı ürünü satabilirsiniz. Özellikle hediyelik takılar, çocuk kıyafetleri, eğlence ürünleri ve diğer giyim ürünleri satabilir ve satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu sitelere üye girişi yaparak avantajlı ve beğendiğiniz ürünleri takip etmektir.

Murat ERÇELEBİ

Tasarım ve inovasyona dair hemen herşeyi kendi persfektifimle yorumlamak ve paylaşmak için tasarımgünlüğü'nde yazıyorum. #Mimar #baba #tasarımcı #blogger

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Tasarım

Reklam
Reklam
Yukarı