Bağlan

Tasarım günlüğü

Pokemon Go Oyunu Popülerliğini Neden Yitirdi Bilmek İster Misiniz?

Haber

Pokemon Go Oyunu Popülerliğini Neden Yitirdi Bilmek İster Misiniz?

Pokemon Go oyununun sadece Türkiye değil dünyaca ünlü ve sürükleyici bir oyun olduğu söylenebilir. Herkesin dilinde ve tabi elinin altında da dolaşan Pokemon Go oyunu adeta bağımlılık derecesine ulaşmış ve ciddi sayılarda rekor kıracak boyutlara ulaşmayı başarabilmiştir.

Peki, nasıl? Bir oyun kendisine nasıl bu denli bağlayabildi? Pokemon Go oyununun nasıl bir oyun olduğunu oynayanlar bilir.

Nasıl bir oyun olduğu bu oyunun popülerliğini ortaya koysa da bu oyunla tanışmamış olanlar için oyundan kısaca bahsedebiliriz.

Öncelikle bu oyunun gerçekliğin üst düzeyde arttırılmış olması ile hayat bulan bir oyun olduğundan bahsedilmelidir. Gerçekliğinin arttırılmış olması, birçok oyuna kıyasla sanallıktan sıyrılması ve teknolojinin oyun budur dedirttiği türden karşınıza çıkması ile Pokemon Go oyunu en keyifli oyunların başında çoktan yerini almıştır.

Oyundaki amaç pokemonları toplamanız ve topladığınız pokemonları uygulamanın yüklü olduğu diğer cihazlardaki pokemonlarla dövüştürebilmenizdir.

Bulunduğunuz yerleri GPS üzerinden tespit eden ve o noktalardaki pokemonları bulunduğunuz ortamlarda sanki gerçekten oradaymış gibi görerek cihazlarınız üzerinden yakalayabilmeniz bu oyunun en keyifli kısmıdır. Oyun keyifli ve ilgi çekici hatta dünyayı sarsmış bir oyun olsa da birtakım sebeplerde oyunun popülerliği askıya alınmıştır.

Pokemon Go Oyunu Popülerliğini Yitirdi Mi?

Oyunların en kralı diyebileceğiniz Pokemon Go oyunu popülerliği tavan yapan bir oyundu.

Uzun süre gösterdiği popülerliğin giderek azaldığı Pokemon Go oyununda popülerliğin yitirildiği ortaya koyduğu rakamlarla yani on altı milyon dolar ile iki milyon dolar arasındaki uçurumla ve oyuncu sayısındaki hızlı azalmayla açıkça görülmektedir.

Pokemon Go Oyunu Popülerliğini Neden Yitirdi Bilmek İster Misiniz?

Pokemon Go oyununa olan ilginin azalmasında dolayısıyla da oyunun popülerliğini yitirmesinde birçok neden söz konusudur. Bu nedenlerden biri serverların yani sunucuların çökmesi problemidir. Oyunda hilenin boy göstermesi ve bu durumun oyunu itinayla oynayan birçok kullanıcıyı kızdırması..

Oyuncular arasında olması gereken etkileşimin giderek zayıflaması ve dövüş sırasındaki eksiklikler. Pokemonda sevilen birtakım özelliklerin kaldırılması.

Ve tabi oyuna dair oyuncu isteklerinin göz ardı edilmesi de yine oyunun popülerliğini düşüren etkenlerden biri olarak karşınıza çıkmaktadır.

Okumaya devam et
Reklam
Sizin için seçtiklerimiz..
Pınar Betten

Yeni iş fikirleri, inovasyon ve teknoloji üzerine güncel gelişmeleri paylaştığım bir yazı koleksiyonum var!. #maceracı #gezgin #yenilik #blog #inovasyon #film #animasyon ve #lifee

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Haber

Reklam
Reklam
Yukarı