Bağlan

Tasarım günlüğü

Rolex saatlerinin tasarımcılarının başarı sırları nedir?

Tasarım

Rolex saatlerinin tasarımcılarının başarı sırları nedir?

Hem erkekler hem de kadınlar için pek çok farklı aksesuar çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında saatler ise ön plana çıkmaktadır.

Saatler hem işlevsel hem de şık aksesuarlar arasında gösterilmektedir. Erkek ve kadınlar için şıklıklarının tamamlayıcısı olarak saatler kullanılmaktadır.

Bunun yanı sıra saatler en başta zamanı gösterme özelliğine sahiptir. Buna ek olarak da eklenebilen pek çok fonksiyon ile yeni özellikler kazanabilmektedir. Saatler arasında da pek çok farklı ve başarılı marka bulunmaktadır. Bu markalar arasında en çok öne çıkanı ise Rolex marka saatlerdir.

Rolex ismi başarı ile özdeşleşmiş bir isimdir.

Rolex Markası

Rolex kol saatleri ve aksesuarları üretmekte olan bir İsviçre markasıdır. Üretmiş olduğu saatler gösteriş, zenginlik ve statü göstergesi olarak tanımlanmaktadır.

1905 yılında kurulmuş olan Rolex o zamanda bu zamana saat üretimi konusunda çok ileri bir şekilde uzmanlaşmış durumdadır. Saatler ile ilgili pek çok ilke Rolex markası imza atmıştır. Bununla birlikte özellikle pahalı saatler denilince akla gelen ilk marka Rolex’dir.

Rolex’in bu başarı öyküsünün arkasında büyük emek ve çalışma bulunmaktadır. Yıllarca devam eden çalışmalar ve denemeler sonucunda başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Ve bu başarının sonunda da haklı bir gurur doğmaktadır.

Rolex’in Başarı Sırları

Rolex markası çalışmalarının emeklerin sonucunda pek çok farklı alanda ilkleri gerçekleştirmiştir. Şu an dünyanın en büyük lüks saat üreticisi olan Rolex bu başarı grafiğini yıllarca devam ettirmiştir.

Dünya üzerinde saatler ile ilgili kronometrik hassasiyet belgesi alan ilk saat markası Rolex’dir. 1914 yılında almış olduğu A sınıfı hassasiyet belgesi ile hassasiyet ile aynı anlamda anılmaya başlamıştır. Everest’e çıkabilecek kadar dayanıklı saat üretebilmek ilk Rolex tarafından gerçekleştirilmiştir.

Bunun yanı sıra kıtalar arası uçuşta kullanılan ilk saatte yine Rolex’dir. Dünya üzerinde su geçirmeyen özelliğe sahip ilk saat yine Rolex tarafından üretilmiştir.

Üstelik sadece su geçirmeme özelliği ile değil basınca dayanıklı niteliklerde saatlerde de öncü konumdadır. Rolex tarafında üretilmekte olan saatlerin büyük bölümü el işçiliği ile üretilmektedir.

Bu özellik pek çok saat kullanıcısı tarafından tercih edilme nedenidir.

Pınar Betten

Yeni iş fikirleri, inovasyon ve teknoloji üzerine güncel gelişmeleri paylaştığım bir yazı koleksiyonum var!. #maceracı #gezgin #yenilik #blog #inovasyon #film #animasyon ve #lifee

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Tasarım

Reklam
Reklam
Yukarı