Bağlan

Tasarım günlüğü

Bu showroom tasarımı için 900 adet seyirci koltuğu kullanılmış!

Tasarım

Bu showroom tasarımı için 900 adet seyirci koltuğu kullanılmış!

Showroom tasarımı konusu insanların dikkatini çekmek ve içeriye davet etmek üzerine bina edilmekte.İçeride satışı yapılan ürünlere dikkat çekmek, daha fazla pazarlamada bulunmak ve ilginç bir mimariye imza atarken kullanım amacını da vurgulamak mimari tasarımda pek çoğumuzun dikkat ettiği ya da istediği şeylerden biridir.

Çek Cumhuriyeti’nde CHYBIK + KRISTOPH Designers tarafından tasarlanan bu yapıyıtasarım günlüğü’nde mutlaka paylaşmalıyım diye düşündüm ilk görüşte.İlk görüşte aşk bu olsa gerek değerli dostlar ki bilmiyorum ama ben inanılmaz beğendim fikri.

Bir de geri dönüşüm anlamında eski koltukların kullanılmış olması da varsa bana kalırsa Oscar’lık bir fikir yani.

Mimarın geçici bir yatırım için aşırı masraftan kurtaran bu hamlesi hem dikkat çekici bir uygulama olarak kayıtlarımıza geçmekte, hem de inovasyon olayı olarak değerlendirilebilmektedir.

Neyse lafı daha fazla uzatmadan tasarıma dair görselleri de sizinle paylaşalım.Bu arada yorum kısmından fikirlerinizi bize ulaştırabilirsiniz.

Pınar Betten

Yeni iş fikirleri, inovasyon ve teknoloji üzerine güncel gelişmeleri paylaştığım bir yazı koleksiyonum var!. #maceracı #gezgin #yenilik #blog #inovasyon #film #animasyon ve #lifee

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Tasarım

Reklam
Reklam
Yukarı