Bağlan

Tasarım günlüğü

Sidney Opera Binasından esinlenerek çekme karavan tasarladılar

Haber

Sidney Opera Binasından esinlenerek çekme karavan tasarladılar

Opera camper adı verilen tasarım Rob Vos tarafından tasarlandı.Bildiğiniz üzere yeryüzünde efsane yapılardan biri olan 2003 senesinde Jørn Utzon’un tasarladığı Sidney Opera Binası mimarlığın Nobel Ödülü olarak adlandırılan  PRITZKER ödülünü kazanmıştı.

İkonik yapılardan esinlenerek tasarlanan bu çekme karavan, iç tasarıma dair dengesi, kullanışlılığı ve fonksiyonalitesi ile ciddi anlamda sürdürülebilir bir yaşam kurgusu vaadediyor.

Metal iskelet ya da çelik strukturle bezenmeden hafif kamp çadırı ya da şeffaf branda kullanılarak yapılması bu karavana önemli bir artı sağlıyor.

Bildiğiniz üzere 750 kg altı yüklü ağırlıktaki karavanlar ruhsata, plakaya ve diğer resmi işlemlere ve en önemlisi motor – fren aksamlarına sahip olmak zorunda değil.

Ezgi Özgentürk

Tasarım incelemeleri, kritikler ve iç mekan tasarımlarına yönelik yazıları tasarimgunlugu'nde paylaşıyorum. #Sanat tarihi #modern sanatlar #kültürel etkinlikler editörüyüm.

1 yorum

1 yorum

  1. Fatih Akpınar

    16/07/2017 at 15:38

    Bu tasarım birkaç farklı şeyde uygulandığı hakkında bilgim vardı fakat tasarımın bir karavana uygulandığını görünce gerçekten şaşırarak okudum böyle haberlerin devamını bekliyorum

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Haber

Reklam
Reklam
Yukarı