Bağlan

Tasarım günlüğü

Her mimarın mutlaka izlemesi gereken bir video..

Featured Video Play Icon

Haber

Her mimarın mutlaka izlemesi gereken bir video..

Her mimarın mutlaka izlemesi gereken bir video..

Tasarım günlüğü’nde sizler için internette gezerken rastladığım , izlemekten keyif aldığım bir video’yu paylaşacağım.İlk bakışta video eski tarihli de olsa kesinlikle 3 saat boyunca başından kalkmadan izlediğimi sizinle rahatlıkla paylaşmalıyım.

Emre Arolat bir efsanemiz, sahip çıkmamız gereken değerlerimizden biri.Sanat ve mimari anlamında bu gibi insanların ödüller kazanmaları medyada neden kendine daha fazla yer bulmuyor? Ekranlarda onca boş insan, onca boş mevzular hakkında kafamızı ütülerken böyle adamları neden prime time kuşağında göremeyiz?.

Açıkçası ülkemizde herşey aslında birileri tarafından çok iyi yapılıyor ama bana kalırsa reklam olayında biraz sıkıntılıyız.

Bu kanıya nereden vardın diyeceksiniz belki..Ama yukarıdaki videoyu izleyince 7 yıllık bir mimar olarak bu adamla aynı mesleği yaptığım için kendimi neden gerçekten şanslı hissettiğimi daha iyi anlayacaksınız.

Projelerin yapım ve geliştirilme süreçlerine ilişkin kanımca daha önce kimseden duymadığım hikayeler, bu sürece işverenin katkıları ya da çelmeleri, yerel yönetimlerin başarılı projelere olan bakış açısı vs. vs..

Ama en çok ta keyifle izlediğim kısmın projelerin geliştirilme sürecine ilişkin sayın Arolat’ın anlattığı Hatay’daki o müze – hotel projesinin hikayesiydi..Bana kalırsa bayramdan önce uzatın ayağınızı ve bu videoyu keyifle izleyin..

Murat ERÇELEBİ

Tasarım ve inovasyona dair hemen herşeyi kendi persfektifimle yorumlamak ve paylaşmak için tasarımgünlüğü'nde yazıyorum. #Mimar #baba #tasarımcı #blogger

Yorum için tıklayın

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Haber

Reklam
Reklam
Yukarı